Vážená tazatelko,

dle ustanovení § 16 zákoníku práce jsou zaměstnavatelé povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci, pokud jde o jejich pracovní podmínky, odměňování za práci a o poskytování jiných peněžitých plnění a plnění peněžité hodnoty, o odbornou přípravu a o příležitost dosáhnout funkčního nebo jiného postupu v zaměstnání.

V první řadě bychom Vám doporučili si s vedoucí zaměstnankyní promluvit a sdělit jí, jaké chování z její strany nejste ochotna snášet. Poté, kdyby se situace nezlepšila, byste jí tyto připomínky sdělila písemně a následně informovala vedení společnosti, u které pracujete, a to také písemnou stížností. V případě, že by její chování neustálo a vedení společnosti by Vaši stížnost s Vámi neprojednala, máte možnost podat podnět k inspektorátu práce. Na druhou stranu by bylo též vhodné zvážit, zda v takovém pracovní poměru má smysl setrvat a zda nebude lepší změnit zaměstnavatele. Dle ustanovení § 50 zákoníku práce může dát zaměstnanec výpověď z jakéhokoliv důvodu. V této výpovědi byste shrnula veškeré důvody, které Vás k jejímu podání donutily.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist